İLÂHÎ GÜÇ

         

DÜNYA KOMADA,

DÜNYA ÖLÜYOR,

DÜNYANIN KURTARILMASI GEREK!...

        O HALDE KURTARALIM!...


           Bizler bu Dünyada yaşıyoruz!…

           Çocuklarımız ve  torunlarımız da bu Dünya’da yaşayacaklar!…

           Hemen, bir şeyler  yapmak için harekete geçelim!…

           DÜNYAYI, İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMDAN KURTARMAK İÇİN, BİR BİRLİK OLUŞTURALIM.

           Kurallar; Dünyadaki bilim adamlarına ve görevlilere “ DÜNYAYI KURTARIN”, diyor… Ama bu kişiler… Bunlar,  para durumlarını kurtarmaktan başka bir şey düşünmüyorlar.  Dünya için iyi faaliyetlerde bulunma çabası içinde olan, birey ve kuruluşları da engellemekteler.

           Cemiyetler, Dernekler, Vakıflar, v.s. kurarak bir araya gelen vefalı insanların dünya yararına uğraşılarını engellemeye çalışan bal yapmaz arılar var. Bu bal yarmaz; yaban arıların iğneleri zehirlidir. Zehirleri, Devlet makamlarının gücüdür. Bunlar, bu Devlet makamlarının gücünü kötüye kullanan, kötü ruhlu canilerdir.Zehirleri  amansızdır… zehirleri bir Devlet kadar etkilidir…

           Tüm Dünyada bu, devlet dairelerinde yuvalanmış olan Ruhları başkalarına acı ve ıstırap verme hırsı ile dolup taşan, içlerinde ALLAH korkusu ve HAK’A hizmet etme duygusu olmayan, bal yapmaz, yaban arılarına karşı kendimizi korumak ve halka hizmet etme çabalarımızı engelletmemek için; Dünya çapında çok büyük ve çok güçlü, HAK’A ve halka hizmet edecek bir iyilik ordusu kurmalıyız.

           Ancak, o zaman bizi engelleyemezler. Ve, böylesine büyük bir birliktelik meydana getirirsek; Dünya’yı içinde bulunduğu zor durumdan kolayca kurtarabiliriz.

           Bu Dünya pilaneti İLAHİ GÜÇ’E aittir. Biz insanlara emanet edilen bu pilanet, kötü insanların verdiği zararlar nedeniyle yaşanılmaz bir yer haline geldi.

           Demokrasi, kötü ruhlu yönetici ve kişilere harekat fırsatı verdiği için, ve bu kişilerde ALLAH korkusu olmadığından, çok gaddar davranarak masum insanlara, hayvanlara, ağaçlara, bitkilere, suya, toprağa ve havaya çok ağır zararlar veriyorlar. Keyfi savaşlar çıkarıp; kendilerinden olmayanları, çıkarları uğruna acımasızca öldürüyorlar.

           Bu kişiler, İsa’dan, Musa’dan, Muhammet’ten ders almamışlar. Bunlar dini eğitimden yoksun; ALLAH’A, ( GOD’A) karşı şükran duygusu içlerinde gelişmemiş; ALLAH rızası için iki rekat namaz bile kılmamışlar, veya GOD için kiliseye gitmemişler. Bunlardan, İLAHİ GÜÇ’ÜN adına Dünya yararına bir şey yapmalarını bekleyemeyiz. Bunlar ancak Dünya’ya zarar vermekten başka bir işe yaramayan kötü ruhlu canilerdir.

           Bunların yıkıcılığını durdurmak ve şu ana kadar Dünya’ya verdikleri zararları telafi etmek için, birleşmeliyiz. İyi insanlar!... Sizler birleşin!... Birleşin!... Birleşerek çok güçlü bir iyilik ordusu kurun. Ve, İLAHİ GÜÇ’E hizmet edin… ALLAH’A hizmet edin.. GOD’A hizmet edin. Muhammet’e hizmet edin… İsa’ya hizmet edin… Musa’ya hizmet edin… Kendinize hizmet edin…Çocuklarınıza ve torunlarınıza hizmet edin.

           Dünya’nın iyiliği için, ALLAH rızası için, kendiniz, çocuklarınız ve torunlarınız için iyi işler yapmaya başlayın… VAKİT ÇOK GEÇ OLMADAN!...

           İyi insanlar, yürekleri yardım etme duygusu ile dolu olan, iyi insanlar, ayağa kalkın!… Kendinizi ve başkalarını mutlu etmek için bir şeyler yapmaya başlayın. Halka hizmet, HAK’A hizmettir!...

           İLAHİ GÜÇ’ÜN  sizleri mükafatlandırmasını istiyorsanız; Dünya yararına, faydalı düşünce ve davranışlarda bulunun. O her şeye kadirdir. O’nun feyizini tatmak istiyorsanız, O’na hizmet edin. O’nun feyizi içinizde çoğaldıkça, içinizi mutluluk doldurur.

           O’na hizmet edin ki; O, size RAHMETLERİNİ versin. Amacınız O’na hizmet ederek, O’nun rızasını kazanmak olmalıdır. O isterse bir nefeste sizin ıstıraplarınızı sona erdirir.

           O’na inananlar, iyi insanlar, iyiler ordusuna katılın. Dünya’yı kötüler ordusu yakıp, yıkıyor. Onları durdurmak için, çok büyük ve çok güçlü bir İYİLER ORDUSU meydana getirelim.

           İLAHİ GÜÇ’ÜN isteği ile, böyle bir İYİLER ORDUSUNU  kurmak için ayağa kalktım!... O, isterse her şey olur!... Bundan şüphemiz yok.

            Dürüst olmayanlar, iyi insan değildir. Böyle olanlar benim orduma katılmasınlar!....

                                                                  16.02.2007

                                                        Bilge Abdulbaki Toraman

              Benim gibi düşünenler veya benim düşüncelerimi  benimseyenleri, benimle iş birliği yapmaya davet ediyorum.

                                                         &nbs

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !